Претражи овај блог

субота, 28. мај 2016.

Aronija


Najbolja Preventiva: Ovo je najzdravija biljka na svijetu

preventiva

Aronija učinkovito pročišćava ljudski organizam od štetnih tvari i teških metala i zato je korisna preventiva protiv malignih oboljenja.

Mnoge studije su pokazale da aronija ima i antikancerogeno djelovanje, jer u velikom postotku "ubija" maligne stanice tumora mozga, pluća, dojke, debelog crijeva i jetre.
Kao izuzetan antioksidans,  aronija  sprječava stvaranje slobodnih radikala i "napad" na zdrave stanice u tijelu i krvnoj plazmi, usporavajući time proces starenja organizma i sprječavajući razvoj kroničnih bolesti.
Potječe iz Sjeverne Amerike, odakle je došla u Europu.
Sjevernoamerički domoroci koristili su aroniju kao hranu i lijek.  Nakon eksplozije u  Černobilu  , korištena je za ublažavanje posljedica  radijacije  u čemu je bila i više nego uspješna, a za tu primjenu koristi se i danas.
S obzirom na to da je ona eliminator teških metala iz ljudskog organizma, mnogi je smatraju i lijekom protiv popularnih "  chemtrailsa  " ali i teških metala koji se unose cjepivom u organizam.
Prema ORAC i TEAC standardima, aronija ima najveće antioksidativno djelovanje od svih bobičastih i orašastih voćki.  Što liječi aronija?
Aronija je bogata antioksidansima, flavonoidima, mineralima u tragovima, folnom kiselinom i vitaminima B, C i E. Zbog visokog udjela antioksidansa i vitamina C i E, aronija djeluje antivirusno, antibakterijski i antiupalno.
Aronija je bogata antioksidantom  antocijanom  koji jača  imunitet  , smanjuje rizik od raka i usporava starenje.
Aronija blagotvorno djeluje na rad  želuca  .  Stimulira rad štitnjače, pa se posebno preporučuje osobama s hipotireozom.  Aronija sprječava nastanak kardiovaskularnih bolesti.  Ovo voće snižava visoki tlak i kolesterol i potiče proizvodnju dobrog kolesterola.
Aronija stimulira rad jetre, pomaže kod žučnih kamenaca i upala žučnog mjehura.  Blagotvorno djeluje i na naš probavni sustav - smiruje grčeve i bolove u crijevima, smanjuje upalu sluznice crijeva i zaustavlja proljev.
Ovo  voće  možemo pronaći u mnogim proizvodima za mršavljenje, jer pomaže u održavanju idealne tjelesne težine.
Istraživanja ruskih znanstvenika su pokazala da aronija pospješuje izlučivanje  teških metala  kao i nekih radioaktivnih tvari iz organizma.  Naravno, sve ovo ne znači da je aronija učinkovit lijek protiv pretilosti, tumora ili radioaktivnog zračenja.
Prije početka bilo kakve terapije, konzultirajte se sa svojim liječnikom ili ljekarnika.

Prirodna maska ​​protiv prištića i akni


Prirodna maska ​​protiv prištića i akni


Dan i noć je sitna jednogodišnja zeljasta biljka koja sadrži flavonoide (rutin, violantin, izokvercetin, astragalin ...), eterično ulje (najviše metiletar salicilne kiseline), s aponine, vitamin C, karotenoide, kumarin, sluzi, tanine, mineralne materije.
kucnilekar.com
Dan i noć se u fitoterapiji koristi prije svega za liječenje bolest i kože, posebno za uklanjanje bubuljica, akni, ekcema, osipa, gnojnih mjehurića, krasta i sličnih estetski nepoželjnih promjena na tijelu. Za čišćenje kože i održavanje njezine elastičnosti preporuča se redovita uporaba preparata od cvjetova dana i noći, koji u potpunosti mogu zamijeniti skupe kreme i losione poznatih kozmetičkih kuća. 
Melemi od ove biljke slove za korisna pomoćna sredstva u liječenju kardiovaskularnih oboljenja jer čiste krvne žile i "jačaju" srce, učinkoviti su u slučaju reumatizma, artritisa.
Također pospješuje znojenje i povećavaju protok urina.
Čaj od biljke dan i noć
Čaj se pravi od dvije žličice biljke s vrelom ili hladnom vodom. Treba da odstoji 8-10 sati i pije se 2-3 šalice na dan. Ovaj čaj se koristi i za pranje i za obloge.Zbog neugodnog okusa može se zasladiti sirupom od malina, ribizla, višanja ili limuna.
Maska protiv akni i prištića
Šolju prokuhanog mlijeka sipati preko šake cvjetova biljke dan i noć ostaviti da se ohladi pa procijediti kroz gazu gnječeći cvjetove da bi ispustili sok.Stavite ovu masku na lice i držati 30 minuta, potom isperite lice mlakom vodom.    
IZVORhttp: //kucnilekar.com/

x

Krpelj izlazi SAM uz samo jedan sastojak!


Krpelj izlazi SAM uz samo jedan sastojak!


Stigla je sezona ovih opasnih krvopija, pripremite se.
Zaboravite na mazanje uljem, utrljavanje sapuna i uklanjanje krpelja pincetom. Isprobajte ovu genijalnu metodu za uklanjanje krpelja, koju je otkrio jedan stari učitelj u školi.
Mjesto gdje je krpelj treba "nasoliti" sa kuhinjskom solju i staviti komad vlažne vate.
4670_1
Na taj način, krpelj bi trebao izaći sam od sebe za oko 20 minuta.
Nemojte ga baciti. Stavite ga u kutiju i odnesite ga laboratorij, kako bi se utvrdilo je li nositelj zarazne bolest i. 
Ako se bojite da se sami oslobodite krpelja, najbolje je potražiti stručnu pomoć.

x

Sprječava srčani udar i nekoliko vrsta raka, ali jedete li ga ispravno?


Sprječava srčani udar i nekoliko vrsta raka, ali jedete li ga ispravno?

oglas
Crveni luk sadrži sumporne spojeve koji su odgovorni za njegov intenzivan miris, ali i za brojne zdravstvene blagodati. Evo koje ...
Luk-pixabay
Kardiovaskularne bolesti
Luke je izvrsna u prevenciji srčanih napada jer sadrži flavonoide.  To je znanstveno dokazano da sumoprni spojeve koji su aktivni protiv začepljenja krvnih žila luka i nepoželjnih taloženje krvnih pločica.  Isti spojevi su međutim dobro za smanjenje razine lošeg kolesterola i triglicerida.
Kosti
Istraživanja su pokazala kako je luk izvrstan u poboljšanju gustoće kostiju. To je osobito važno za žene u menopauzi jer se gustoća kostiju tada gubi. Kod žena koje su prošle menopauzu i svakodnevno konzumiraju luk, smanjuje rizik od prijeloma kuka.
Protuupalno djelovanje
Antioksidansi koje sadrži luk imaju veliku protupalnu moć. Oni sprječavaju oksidaciju masnih kiselina u organizmu. Naime, kada organizam ima manje oksidiranih masnih kiselina, tada je i manje upalnih procesa.
Štiti od raka
Luk smanjuje rizik od pojave nekoliko vrsta raka poput raka debelog crijeva, grla i jajnika, čak iu slučaju da ga umjereno konzumirate. Želite li dobiti sve zdravstvene pogodnosti koje vam luk može pružiti, ne štedite. Pokušajte u obrok koji pripremate staviti barem jednu glavicu luka.
Regulira šećer u krvi i sprječava infekcije
Izvrstan je kod reguliranja razine šećera u krvi te sprječavanju bakterijskih infekcija.
Kako ga konzumirati?
No, treba pripaziti kako ga konzumirate.
U stvari, ostaviti nasjackani luk u zraku za dva sata ili dulje, ili toplinske obrade na pari više od 10 minuta, ona će izgubiti većinu antibakterijskih svojstava!

x

Izvor zdravlja: Evo zašto morate koristiti svinjsku mast!


Izvor zdravlja: Evo zašto morate koristiti svinjsku mast!

Izvor zdravlja
foto: zdravljesjuga.com

Svinjska mast je godinama nepravedno bila zanemarivana, a ugled su joj umanjile tvrdnje kako njen sastav narušava ljudsko zdravlje.

Ali, posljednja istraživanja idu u prilog masti.  Štoviše, smatra se da je čak i  zdrava za tijelo  .  Naravno, kao i sa svim ostalim, s mašću ne treba pretjerivati, ali svakako zaslužuje biti dijelom svakog kućanstva baš kao u vremenima naših baka i deka .
Ovo su prednosti masti:
Po svom sastavu  svinjska mast  je 40% zasićena masnoća dok je, primjerice, kokosovo ulje 85% zasićena mast. Većinu monozasićenih masti u svinjskoj masti čini oleinska kiselina, zdrava masna kiselina koja koristi radu srca i koja je povezana s nižom razinom lošeg kolesterola.
U svinjskoj masti ima dvostruko više oleinske kiseline nego u maslacu.
Svinjska mast  ima visoku točku vrenja.  Točnije, svoju strukturu ne mijenja prilikom zagrijavanja iznad 250 stupnjeva Celzija.
Stoga, namirnice pržene u svinjskoj masti apsorbiraju manje štetnih radikala koji se u slučaju drugih topivih namirnica, poput maslaca, povećavaju prženjem.
Naravno, konzumacija pržene hrane u većim količinama se ne preporuča, ali kada to i činite posegnite za dobrom starom masti.
Masnoće  iz masti imaju sve prednosti te je dokazano kako su tijelu potrebne za obavljanje svakodnevnih funkcija, ali u manjoj količini nego što se kroz prošlost koristila.
Mast sadrži kalorije, ali istraživanja potvrđuju kako je riječ o zasitnoj namirnici koja stvara dulji osjećaj sitosti. Prednost je što se masnoće iz masti pretvaraju u energiju te pomažu apsorpciji vitamina.
Svinjska mast sadrži  kolesterol  koji se u tijelu, pod utjecajem UV zraka pretvara u vitamin D značajan za apsorpciju kalcija.
Izgleda da su naše bake i djedovi, ipak, znali što rade.
(Dnevno.rs)

Simptomi i znakovi oštećenja bubrega


Simptomi i znakovi oštećenja bubrega

Ako funkcija bubrega onemogućena onda je ugroženo zdravlje cijelog tijela. Ako bubrezi ne rade kako trebaju, onda neće filtrirati toksine iz krvi što će imati ozbiljne posljedice na cijelokupno zdravlje. Vrlo je važno znati koji su simptomi ostećenja bubrega , kako bi znali kada su vasi bubrezi u opasnosti i očuvali svoje zdravlje. Najčešći simptomi oštećenja bubrega su sljedeći:   
znakovi oštećenja bubrega
 

umor

Bubrezi su odgovorni za proizvodnju eritropoetina, hormona koji pomaže u stvaranju crvenih krvnih stanica koje nose kisik.
Međutim, ako se broj crvenih krvnih stanica smanjuje to može dovesti do anemije, koja će dovesti do umora i nedostatka kisika u stanicama.  

poremećaj mokrenja

Ako bubrezi ne proizvode urin kako bi trebali onda dolazi do poremećaja mokrenja, što znaći da pojedina može doživjeti učestalo noćno mokrenje, više urina nego što je normalno, pijenasto urin, blijed urin. S druge strane isto možete doživjeti suprotne simptome od navedenih poput manje mokraće nego obično, taman urin, krvav urin, manje Mokren nego inače, poteškoće pri mokrenju i osjećaj pritiska. 
  

Otekline u određenim dijelovima tijela

Budući da bubrezi ne uspijevaju ukloniti toksine iz tijela , oni se nakupljaju u određenim dijelovima tijela kao što su lice, ruke, noge, gležnjevi i stopala. 

Suhoća, osip, svrbež kože

U slučaju da je funkcija bubrega je poremećena , toksini se akumulira u krvi i uzrokuju suhoću kože, uporan svrbež i osip. NIKADA nemojte zanemariti ove simptome i znakove na koži, NITI ih tretirati s kremama i mastima jer će ti simptomi na koži potrajati sve dok ih neriješi ispravno.   

Bol u donjem dijelu leđa

Ljudi često doživljavaju bol donjeg dijela leđa u  slučaju oštećenja bubrega , u početku samo na jednoj strani, a zatim na obje strane. Osim toga, ako obično spavaju na jednoj strani, na toj strani će te osjećati veći bol.
Najčešći uzrok oštećenja bubrega kadmij - teški metal može zagađivati ​​okoliš preko spaljenog ulja i zavojnice, odnosno spaljivanje komunalnog otpada. Također je pronađen u fosfatnim gnojivima koje koristimo za uzgajanje biljaka koje konzumiramo. Zbog svega toga, pušenje je još štetnije, jer pušači udišu ovaj opasan metal izravno u pluća. 
  

Kako poboljšati funkciju bubrega

Da bi riješili probleme s bubrezima i vratiti njihovo pravilno funkcioniranje, morate napraviti neke promjene u načinu života i početi s konzumiranjem zdrave hrana i izbjegavajte proizvode bogate kadmijem 
Isto trebate piti dosta tekućine, prirodnih sokova (koje sami iscijedite), poput nezaslađenog soka od brusnice. Pokušajte konzumirati hranu i prirodne čajeve od kokuruzne svile, brusnice, uvin čaj, čaj od korijena čička.  
izvorhttp: //zenstvena.com/

x

Jednostavni recept! Varivo s govedinom koja se topi u ustima


Varivo s govedinom koja se topi u ustima



Sastojci za varivo s govedinom: 
1 kg govedine bez kosti (inferiorni komadi mesa ovdje su poželjna) 
1 žlica ulja 
3 žlice maslaca 
150 grama sitno nasjeckanog luka 
50 grama brašna 
1 Popis lovora
1 žličica majčine dušice 
1 čajna žličica mažurana 
1 litra temeljca od govedine ili obične vode
4 velika krumpira 
4 velike mrkve 
¼ žute repe 
3 male parsnips 
400 ml rajčice iz konzerve 
200 grama smrznutog graška ili graha
100 grama narezanog svježeg peršina 
sol i papar na okus 

priprema: 
 Narežite govedinu na kocke  od oko 4 centimetara, dobro ih osušite papirnatim ručnikom, pa ih popecite sa svih strana nekoliko minuta na ulju i maslacu dok ne postanu tamnosmeđe.  Meso izvadite iz lonca , a na istoj masnoći popržite luk dok ne postane zlatnožut. 


 Dodajte brašno  i brzo miješajte dok iz smjese ne nestanu sve grudice, a brašno postane također žuto.

 Sukladno mješavinom govedine juhe   ili vode, vratite meso u  lonac  i dodajte lovorov list, timijan i mažuran. Cook je također oko 60 do 90 minuta dok meso je tender na laganoj temperaturi.    

Dodajte nasjeckane komade  slične veličine očišćenog krumpira, mrkve, repe i pastrnjaka kao i nasjeckane rajčice iz konzerve, pa kuhajte sve zajedno još oko pola sata. 

Pet minuta prije kraja kuhanja  dodajte smrznuti grašak ili mahune, a sve zajedno začinite sa svježim peršinom, solju i paprom. Dobar tek!
http://punkufer.dnevnik.hr/